
Pántolás
A pántológépet pántszalag alkalmazásával dobozok zárására, gyűjtőcsomagolások és egységrakományok megerősítésére, rögzítésére használják. Sok esetben az egyes szállítmányok másféle módot és technikát igényelnek a pántolásnál. A szalag szélességének ismeretében lehet kiválasztani a megfelelő pántológépet.
A pántszalag felhordásához a manuális megoldástól, a teljesen automatizált rendszerekbe építhető pántológépekig mindent megtalálsz kínálatunkban. |
Mik a pántolás előnyei?
|
![]() |
Mik a pántológép típusai?
A pántszalag felhordásához a manuális megoldástól, a teljesen automati-zált rendszerekig terjedő csomagolási technológiák léteznek.
|
Manuális, mechanikus gépek: a pántolószalag feszítése és rögzítése kézzel történik. Használható polipropilén hüvellyel, csattal, vagy fémkapoccsal. |
|
Manuális, akkumulátoros gépek: hálózati kapcsolattal vagy akkumulátorral működnek. A pántszalag feszítése manuális vagy automatikus, a zárása pedig hőhegesztéssel, vagy dörzhegesztéssel történik. |
|
Félautomata rendszerek: a terméket egy rakodóasztalra helyezzük, ahol a pántszalagot a termék köré húzzuk. A hegesztő egységhez érintve a gép automatikusan feszíti és zárja hőhegesztéssel a szalagot. Vannak rendszerek, amelyek automatikusan helyezik a pántot a termék köré, míg a termék elhelyezése manuálisan történik. |
|
Automata rendszerek: Az automata pántológép keretes szerkezetű, amin belül az elhelyezett termékre a pántológép a pántoló szalagot az előre beállított erővel ráfeszíti. A hegesztés hővel történik, a termék automatikusan kerül futószalagon a pántológép alá.
|
|
Vertikális és Horizontális Pántológép RendszerekA pántológépek kulcsszerepet játszanak a raklapos termékek biztonságos rögzítésében és stabilizálásában. A vertikális és horizontális pántolási megoldások különböző igényekhez alkalmazkodnak, biztosítva a hatékony és gyors csomagolást. Horizontális Pántológép – Plasticband MATURI-HA MATURI-H egy horizontális pántológép, amely gyors és biztonságos megoldást nyújt raklapos termékek rögzítésére. Használatával a pántolás akár 70%-kal gyorsabbá válik, csökkentve a csomagolási időt és növelve a termelékenységet. Vertikális Pántológép – Plasticband MATURI-VA MATURI-V egy vertikális pántológép, amelyet kifejezetten arra terveztek, hogy a rakományt a raklap aljánál rögzítse, megakadályozva annak elmozdulását a szállítás és tárolás során. Ez a rendszer különösen fontos az instabil vagy könnyen mozgó raklapos áruk esetében. Mindkét rendszer hozzájárul a logisztikai hatékonyság növeléséhez, miközben csökkenti a rakomány sérülésének kockázatát. |
Melyik iparágakban alkalmazható a pántolás?
Az alacsony árkonsztrukciónak és a praktikus alkalmazhatóságnak köszönhetően a legkülönbözőbb iparágadban elterjedt csomagolóanyag.
|
Mik a pántoláshoz szükséges csomagolóanyagok?
A polipropilén (PP) alacsony költségű, könnyen kezelhető. Igény szerint méretre gyártható, valamint színes nyomtatott, vagy nyomat nélküli kivitelben kapható. Könnyebb rakatok rögzítésére kiváló. Hüvellyel, vagy csattal összefogható.
A poliészter (PET) pántoló a polipropilénnél kisebb mértékben nyúlik magas hőmérsékleten. Erősebb, és tulajdonságait nedves állapotban is megtartja. Kedvező ára miatt sok esetben helyettesítheti az acélt. Nehezebb rakatok rögzítésére ajánljuk. Szintén kapható színes nyomtatott, vagy nyomat nélküli kivitelben. Rögzítése az automata pántológéppel hőhegesztéssel, vagy dörzshegesztéssel történik.
A fémpántolást ajánljuk a nehéz rakományok rögzítésére, mivel nem nyúlik. Használatát azonban csak fadobozok esetén javasoljuk, mert a fém átvágva a kartondobozt kárt okozhat a termékben.
A textil pántszalag hasonló szakító szilárdsággal rendelkezik, mint a fém pántolás. Könnyű és puha anyaga ellenáll az időjárási körülményeknek és az UV-sugárzásnak, rugalmassága révén a feszességét nem veszti el. Újra megfeszíthető, használata gyors és egyszerű. Nehezebb rakatok kézi feszítésére alkalmas, rögzítése fém, vagy műanyag csattal történik.
A pántszalagok megtekintéséhez kattints ide>
Mik a pántoláshoz szükséges eszközök?
A piacon számos fajta pántoló eszköz található. A pántológépek működéséhez használatos pántszalagok, pántszalag tartó kocsik és pánthüvelyek ellátását raktárkészletről biztosítjuk.
Mi az élvédő szerepe mint kiegészítő a pántolás során?
Az élvédők raklapokra rakott dobozokat óvnak meg az oldalra borulástól, vagy a dobozok sarkait a károsodástól. A kötegelők és sztreccsfóliák optimális súlyelosztását is biztosítja a rakategységeken.
Hab élvédőknél leggyakrabban használt alapanyag a zártcellás habosított polietilén, amit különböző egyéb csomagolóanyagok gyártására is használnak. Az ilyen élvédőket főleg bútorok, vagy törékeny üveglapok csomnagolásánál alkalmazzák.
Egyéb pántolást segítő lehetőségek is vannak, amelyek hozzájárulnak a szállítási csomag rögzítéséhez. Ilyenek például a sarokvédők, csúszásgátló lapok, stb., alkalmazásuk igény szerint merül fel.
Mire kell figyelni a kiválasztásnál?
|
Melyik beszállítókkal működünk együtt?
Az iparág vezető beszállítóival működünk együtt, hogy a pántolás csúcsteljesítményét kínálhassuk vevőinknek.
Amennyiben megfelelő feszességgel használják, a pántolás ideális módszer a gyűjtőcsomagolások és az egységrakományok megerősítésére, rögzítésére. A túlságosan laza pántolás haszontalan, a túl szoros pedig átvágva a dobozt kárt okozhat a termékben.
– gyűjtőcsomagolásoknál, valamint egységrakományoknál –
Pántológépeink megtekintéséhez kattintson ide! >
Pántszalagaink megtekintéséhez kattintson ide! >
A pántszalag felhordásához a manuális megoldástól, a teljesen automati-zált rendszerekig terjedő csomagolási technológiák léteznek.
A pántológépek az alábbi kategóriákba sorolhatók:
- Manuális mechanikus gépek: kézileg történő pántfeszítés, fémkapoccsal történő lezárás.
- Manuális elektronikus gépek: melyek hálózati kapcsolattal vagy akkumulátorral működnek. A pantszalag feszítés manuális vagy automatikus, a zárása pedig hőhegesztéssel történik.
- Félautomata rendszerek: a terméket egy rakodóasztalra helyezzük, ahol a pántszalagot a termék köré húzzuk, majd a hegesztő egységhez érintve a gép automatikusan feszíti és zárja (dörzsölés által kifejlesztett hőhegesztéssel) a szalagot. Vannak rendszerek, amelyek automatikusan helyezik a pántot a termék köré, míg a termék elhelyezése manuálisan történik.
- Automata rendszerek: a termék automatikusan futószalagon kerül az automata pántoló gép alá, és a teljes folyamat automatikusan történik.
Pántszalag típusok:
- A polipropilén (PP) alacsony költségű, könnyen kezelhető, de csupán kis leszorító erő fejthető ki vele, mielőtt elszakadna.
- A poliészter (PET) pántoló a polipropilénnél kisebb mértékben nyúlik magas hőmérsékleten, erősebb, és tulajdonságait nedves állapotban is megtartja. Kedvező ára miatt sok esetben helyettesítheti az acélt.
- Afémpántolásfelelmegleginkábbaszélsőségesennehézrakományoknak, mivel nem nyúlik. Ezt azonban csak fadobozok esetén ajánljuk.
- A textil pántszalagok hasonló szakító szilárdsággal rendelkeznek, viszont a fémmel ellentétben nem sértik meg szállítás közben a terméket.
AMCO csomagológép rendszerek: EXTEND, STRAPACK, CYKLOP,
SIAT, MESSERSI, URMAK, CARISTRAP